Русская версия Slovenščina English

Festival európskych jazykov sa konal v Bratislave

V dňoch 26. – 27. septembra 2019 sa v priestoroch Ekonomickej univerzity v Bratislave už po devätnásty krát konal Festival európskych jazykov LingvaFest 2019, ktorý sa každoročne uskutočňuje na základe iniciatívy Rady Európy.

Otvorená hodina ruského jazyka a kultúry na tému „Deň Ruska“ pre gymnazistov

Dňa 7, júna 2019 sa v Ruskom centre pri Európskom fonde slovanskej písomnosti a kultúry v Bratislave konala otvorená hodina ruského jazyka a kultúry venovaná Dňu nezávislosti Ruska.

Medzinárodný deň ruského jazyka na Slovensku

Na základe iniciatívy Organizácie spojených národov z roku 2010 sa každoročne dňa 6. júna vo svete široko oslavuje Medzinárodný deň ruského jazyka. V tento deň sa presne pred 220 rokmi narodil veľký ruský básnik a prozaik Alexander Sergejevič Puškin.

V meste Chanty-Mansijsk sa konala Medzinárodná konferencia ruských krajanov

Dňa 1. – 2. júna 2019 sa v sibírskom meste Chanty-Mansijsk konala V. Medzinárodná konferencia na tému „Rozvoj vzdelávacích, kultúrnych a vedeckých vzťahov s krajanmi, žijúcimi v zahraničí. Pomoc pri zachovaní ruského duchovného kultúrneho prostredia“.

Konferenciu organizovala vláda Jugry s podporou Ministerstva zahraničných vecí Ruskej federácie a Agentúry Rossotrudničestvo. Na činnosti konferencie sa zúčastnili krajania zo 14 krajín Spoločenstva nezávislých štátov a Európy.

V Moskve bolo otvorené Centrum slovanskej písomnosti „Slovo“

Dňa 24. mája 2019 bolo v Moskve otvorené Centrum slovanskej písomnosti „Slovo“. Ide o rozsiahly múzejno-osvetový komplex, ktorý nemá v Rusku obdobu. Otvoril sa verejnosti počas Celoruskej výstavy úspechov národného hospodárstva (VDNCH) v zrekonštruovanom pavilóne č. 58 „Pôdohospodárstvo“ v Deň slovanskej písomnosti.

V Bratislave sa konal seminár rusistov

Dňa 2 8. mája 2019 sa v Bratislave v Ruskom centre vedy a kultúry konal seminár rusistov a učiteľov ruského jazyka.


Назад Вперед
Наверх