Русская версия Slovenščina English

Výstava kníh Dejiny ruského štátu

Dňa 31. januára 2019 sa v Ruskom centre pri Európskom fonde slovanskej písomnosti a kultúry v Bratislave uskutočnilo otvorenie výstavy kníh na tému Dejiny ruského štátu.

Kaviareň Vysockého sa stala miestom stretnutia krajanov v Bratislave

Dňa 25. januára 2019 sa v Bratislave otvorila unikátna kaviareň s názvom Siedma struna venovaná legendárnemu ruskému hercovi, básnikovi, skladateľovi a pesničkárovi Vladimírovi Vysockému.

Otvorená hodina v Ruskom centre pre žiakov Gymnázia Ivana Horvátha

Dňa 21. decembra 2018 sa v Ruskom centre pri Európskom fonde slovanskej písomnosti a kultúry v Bratislave sa uskutočnila otvorená hodina ruského jazyka a kultúry, venovaná súčasnému ruskému umeniu.

Vyhodnotenie súťaže fotografie „Slovensko a Rusko objektívom mladých“

Dňa 10. decembra 2018 sa v Ruskom centre pri Európskom fonde slovanskej písomnosti a kultúry v Bratislave vyhodnotila súťaž fotografie „Slovensko a Rusko objektívom mladých“. Na súťaž bolo zaslaných niekoľko stoviek fotografií od žiakov základných škôl a gymnázií, študentov univerzít zo Slovenska a Ruska.

Otvorená hodina ruského jazyka pre gymnazistov z Košíc

Dňa 23. novembra 2018 sa v Ruskom centre Európskeho fondu slovanskej písomnosti a kultúry v Bratislave uskutočnila otvorená hodina z ruského jazyka a kultúry, venovaná 190. výročiu narodenia ruského spisovateľa L. N. Tolstého.

Návšteva Bratislavy delegáciou fondu „Russkij mir“

Dňa 21. novembra 2018 Ruské centrum Európskeho fondu slovanskej písomnosti a kultúry v Bratislave navštívila delegácia fondu „Russkij mir“ na čele s výkonným riaditeľom fondu Vladimírom Kočinom.


Назад Вперед
Наверх