Русская версия Slovenščina English

Premietanie dokumentárneho filmu „Rusi a Gruzínci“

Dňa 21. decembra 2017 sa v Ruskom centre pri Európskom fonde slovanskej písomnosti a kultúry v Bratislave uskutočnilo premietanie dokumentárneho filmu „Rusi a Gruzínci“.

Elektronická knižnica „Dejiny Ruska“ sa otvorila v Bratislave

V Ruskom centre pri Európskom fonde slovanskej písomnosti a kultúry v Bratislave sa uskutočnila prezentácia elektronickej knižnice „Dejiny Ruska“ a otvorenie vzdialeného prístupu ku nej.

Internetový projekt Elektronická knižnica „Ruské dejiny“ bol spustený časopisom „Dejiny Ruska“ a realizuje sa s podporou portálu Dejiny Ruska (http://rus-istoria.ru).

Výstava kníh „Ruskí spisovatelia deťom na domáce čítanie“

Dňa 4. decembra 2017 sa v Ruskom centre pri Európskom fonde slovanskej písomnosti a kultúry v Bratislave uskutočnilo otvorenie výstavy kníh „Ruskí spisovatelia deťom na domáce čítanie“.

Expozíciu tvoria tituly z knižničného fondu Ruského centra. Výstava je určená pre detí, ktoré sa učia ruský jazyk, ako aj pre rodičov, pedagógov a návštevníkov centra.

Dni ruského filmu na Slovensku

Filmy sa budú premietať v bratislavskom Kine Lumière
(Špitálska 4, Staré Mesto, Bratislava)

Výstava ruských umelcov “Mosty – umenie, ktoré spája” v Nových Zámkoch

  Dňa 13. novembra 2017 sa vo veľkolepých priestoroch cisársko – kráľovskej jazdiarne v Nových Zámkoch, ktorá je národnou kultúrnou pamiatkou, uskutočnilo otvorenie výstavy obrazov ruských umelcov.

Výstavu pripravila Nezávislá skupina pre umenie, kultúru a filozofiu MIREĽUB v spolupráci s Ruským centrom v Bratislave pri Európskom fonde slovanskej písomnosti a kultúry a galériou Novovital Nové Zámky.

V Petrohrade sa uskutočnilo otvorenie medzinárodného kultúrneho fóra

Dňa 16. novembra 2017 sa v Petrohrade otvorilo 6. Medzinárodné kultúrne fórum. Za šesť rokov sa fórum premenilo z malej konferencii na veľkolepe kultúrne podujatie.

Tento rok sa na fóre zúčastnilo 79 krajín, vrátane Slovenska. Japonsko a Kazachstan majú špeciálny status „krajiny-hosťa“. Spolu sa na fóre zaregistrovalo 34 tis. účastníkov.


Назад Вперед
Наверх